קידוח יהלום משמש לביצוע מגוון רחב של עבודות בניה ושיפוצים. אנו בקל-בטון מבצעים קידוחי יהלום בבטון מכל סוג בכל רחבי הארץ, תוך הקפדה מירבית על נהלי בטיחות ומחיר נוח ללקוחותינו.

 

קידוח בטון ביהלום בפריסה ארצית – צוות קל בטון

✔️ קידוח יהלום במחירים זולים בכל יישובי ארץ ישראל – צוות מקצועי ועבודה מדויקת

✔️ צוות קידוח מנוסה יגיע לכל כתובת/יעד לבצע קידוחים לשביעות רצון הלקוח

✔️ שימוש בכלים המתקדמים ביותר, מקדחי יהלום איכותיים וחדישים, הקפדה על בטיחות

להצעת מחיר ומידע נוסף >> 055-9705135

 

קידוח יהלום

קידוח יהלום – קל בטון

 

 

קידוח יהלום – על מה כל המהומה?

מישהו פעם אמר שיהלומים הם לנצח, הוא כנראה צדק. יהלומים הם למעשה סוג של מינרל אשר נוצרו עקב לחץ ודחיסה של פחמן בטמפרטורה גבוהה מאוד במעמקי האדמה. היהלום ידוע בכך שהוא החומר החזק ביותר בטבע, לכן אין מושלם ממנו למשימה הלא פשוטה של קידוח בטון, חומר חזק בפני עצמו.

קידוח בטון הוא שיטה מודרנית יחסית לקידוח לצורכי שיפוץ והתקנת תשתיות בדרך נוחה ופשוטה. הקידוח מתבצע על ידי כוס קידוח ייעודית, אשר מגיעה בשלל גדלים, כאשר ניסור בטון מתבצע על ידי מסור בעל להב דיסק עוצמתי במיוחד.

אולם כאשר מדובר בבטון מזוין או בעבודה מאסיבית של קידוח, הכלים הייעודיים אינם עומדים במעמסה ויש צורך בכלי העשוי מחומר חזק יותר. בדיוק לשם כך שוכללה השיטה לכדי קידוח יהלום בבטון.

אז אם אתם תוהים איך בעצם מבצעים קידוח בטון באמצעות יהלום? התשובה לכך היא די בסיסית – באופן מאוד דומה לניסור בטון. אולם חשוב לנו שתכירו את שיטת העבודה ככל הניתן, לכן נרחיב כי השוני העיקרי טמון בכלים בהם משתמשים לצורך הקידוח.

בכדי לקדוח בבטון צריך להשתמש במקדח עוצמתי אליו מחוברת כוס קידוח. כוס הקידוח מצופה שבבי יהלומים גולמיים, אשר מוסיפים חוזק לכוס ומאפשרים לה לחדור בקלות יחסית גם בטון מזוין.

כוסות הקידוח מגיעות במגוון רחב של גדלים, כך שכוס קידוח יהלום 4 צול, למשל, מותאמת לקידוח בקוטר הזה בלבד.

לשיטת קידוח בטון ביהלום יש מספר יתרונות משמעותיים, הראשון והברור מאליו הוא היכולת לקדוח בבטון מזוין או לבצע עבודות קידוח מורכבות בעומק רב (החל ממטר וחצי).

יתרון נוסף הוא חסכון בזמן – שיטת הקידוח ביהלום היא מהירה באופן משמעותי על פני שיטות הקידוח האחרות. כמו כן, השיטה נחשבת לנקייה יותר על פני שיטות אחרות, זאת בשל העובדה שבמהלך הקידוח מופעל זרם ישיר של מים על אזור הקידוח בכדי להקל על עבודת המקדח בעזרת קירור וכן על מנת למנוע התפזרות רבה של אבק בעת הקידוח.

אולם היתרון המשמעותי ביותר שמספק שיטת הקידוח ביהלום הוא איכות גימור העבודה, קידוח בטון בשיטה זו מאפשר דיוק רב ורמת גימור גבוהה אשר מאפשרת המשך עבודה כמעט מידי לאחר הקידוח.

לשיטה גם קיים יתרון שהוא סוג של בונוס – קידוח יהלום בבטון נחשבת לאחת השיטות השקטות ביותר לקידוח בבטון, זאת כאמור באופן יחסי ועד כמה ששימוש במקדח יכול להיות שקט.

 

בסרטון: הצוות מבצע קידוח יהלום

 

מהו קידוח יהלום ובאילו מקרים הוא נדרש?

קידוח יהלום משמעו ביצוע חור בקוסנטרוקציית בטון באמצעות מקדח מיוחד המכונה "מקדח יהלום". מדובר באחד מהשירותים הנפוצים והחשובים ביותר בענף הבנייה.

קידוח בטון ביהלום מאפשר יצירת של חורים ותעלות למעבר של ציונורות תשתית ואף למעבר של אנשים, בקטרים משתנים שנעים בין 2 צול ל-20 צול.

קידוח יהלום חיוני ונפוץ בביצוע עבודות תשתית הכרוכות ביצירת נקבים, חורים ותעלות למערכות מים, ביוב, ניקוז, חשמל או כמובן גם בעבודות קידוח פתחי אוורור.

לכן, נהוג להשתמש במקדחי יהלום לצורך יצירת פתחים למרזבים, מזגנים, מכונות כביסה ועוד. קידוח בטון נפוץ במגוון רחב של עבודות בנייה ושיפוצים, החל מהקמת בניינים רבי-קומות, עבור בבתים פרטיים צמודי-קרקע ועד לפרויקטים הנדסיים מורכבים יותר כמו הקמת תשתיות עירוניות או פרויקטי תמ"א 38. עבודות מסוג זה נפוצות הן במגזר העסקי, הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי.

 

מהו מקדח יהלום ומהן כוסות קידוח?

מקדח יהלום הידראולי הוא הכלי הייחודי המשמש לביצוע קידוחים בבטון. מקדח היהלום פועל על ידי מנוע חשמלי.

על ראש המקדח מורכבות כוסות קידוח בעלי להבים משוננים העשויים מסגסוגת ייחודית. על הלהבים אבקה מיוחדת המכילה שבבי יהלומים.

אך עד כמה מקדם היהלום יעיל? האם מקדח יהלום מסוגל לקדוח לכל עומק, עובי או קוטר? התשובה היא כן. כחומר החזק ביותר בטבע, היהלום מסוגל לחדור דרך בטון בכל עובי, עומק וחוזק, לרבות בטון מזוין המכיל פלדה וברזלים.

קיים מגוון רחב של מקדחי יהלום, החל ממקדחים ידניים וניידים, המשמשים לקידוחי בטון בקוטר קטן, ועד למקדחים נייחים וגדולים יותר אשר מיועדים לעבודות מורכבות וגדולות יותר.

 

צפו באנשי הצוות מבצעים קידוחי יהלום במבנה:

 

איך מתבצע קידוח יהלום בבטון?

במהלך השימוש במקדח היהלום על קונסטרונציית בטון נתונה, המנוע החשמלי מניע את כוסות הקידוח בתנודות סיבוביות ומהירות, באופן המאפשר את החדירה למשטח הבטון. גודל מקדח היהלום משתנה ונקבע בהתאם לעבודה הנדרשת.

ככלל, ככל שהבטון עבה וחזק יותר, כך קוטר המקדח וכוסות הקידוח המורכבות עליו יהיה רחב יותר.

בזמן הקידוח, נהוג להזרים מים על מנת לשמור על תקינות המקדח, שכן המים מקררים את ראש המקדח ומונעים ממנו להתחמם יתר על המידה). השימוש במים מיועד גם למנוע פיזור של חלקיקי אבק ושברי בטון במהלך הקידוח.

 

היתרונות של קידוח בטון עם מקדח יהלום ומדוע קבלנים מעדיפים שיטה זו?

עד כה הוסבר מהו קידוח בטון, כיצד מתבצע קידוח בטון ובאילו מקרים הוא נדרש. אך מהם היתרונות של קידוח בטון באמצעות מקדח יהלום? ומדוע שיטה זו עדיפה על קבלנים רבים כל כך?

ניתן להצביע על כמה יתרונות עיקריים של קידוח יהלום:

* התנועות הסיבוביות הזריזות של כוסות הקידוח מאפשרות רמת דיוק ואיכות גימור גבוהות במיוחד.

* הביצועים המדויקים מביאים ליתרון נוסף, שהוא מניעת נזקי לוואי למבנים או תשתיות המצויות בסמוך לאזור הקידוח.

* יתרון נוסף טמון במהירות היחסית של עבודות קידוח יהלום, שגם היא פועל יוצא מהעוצמה והיעילות של מקדח היהלום ההידראולי.

* כמו כן, השימוש במים במהלך העבודה עם מקדח היהלום מפחית את הפסולת, האבק והלכלוך המתקבלים מהקידוח, כמו גם את הרעש הנגרם ממנו. כך מופחתים המפגעים הסביבתיים ולא מופרעת סביבת העבודה. במובן הזה, קידוח יהלום הוא שיטה ידידותית לסביבה. הפחתת הפסולת חוסכת זמן יקר של נקיונות ומאפשר לשאר בעלי המקצוע באתר להמשיך בעבודתם.

* עוד יתרון טמון ברב-התכליתיות של מקדח היהלום העוצמתי, המאפשר לחדור את כל סוגי הבטון ולבצע מגוון רחב של עבודות, כולל באזורים בעלי נגישות מוגבלת כמו מתחת למים.

לסיכום, שימוש במקדח יהלום לקידוחי בטון מהווה שיטה ורסטילית, בטוחה, מדויקת ונקייה, אשר מתאימה לקשת רחבה של עבודות בנייה, הריסה של מבנים ושיפוצים.

 

מהו טווח המחירים של קידוח יהלום בישראל?

עלות קידוח יהלום משתנה בהתאם לסוג העבודה אותה מזמינים וטווח המחירים עומד בדרך כלל על החל מכמה מאות שקלים לקידוח יהלום פשוט ועשוי להגיע גם לכמה אלפי שקלים כאשר מדובר בעבודת קידוח מורכבת.

מחיר הקידוח נקבע לפי מספר פרמטרים, בעיקרם סוג הבטון, עומק הקידוח, קוטר הקידוח, משך העבודה מיקום העבודה ומורכבותה.

בשל העובדה שאין עבודת קידוח זהה בדיוק אחת לשנייה, אין מחיר מדף אחיד לעבודות קידוח והמחירים נעים על סקאלה ונקבעים פר עבודה.

חשוב לוודא את טווח המחירים המקובל בטרם קבלת הצעת מחיר לקידוח בטון ביהלום, אך חשוב לא פחות לזכור שקידוח יהלום זול עלול להיות יקר בסופו של דבר.

קידוח בבטון הוא פעולה שמצריכה בדיקות מקדימות בשטח בכדי לוודא שבעת הקידוח לא תתבצע פגיעה בתשתיות קיימות וייגרם נזק בתי הפיך, כמו כן השימוש במקדח היהלום מצריך ידע מקצועי וניסיון.

לכן, חשוב להקפיד לבחור חברה מקצועית, אשר מתמחה בקידוחי יהלום ומחזיקה את הציוד המקצועי הראוי והמתאים.

כאשר אתם מחפשים חברה לביצוע קידוח יהלום בבטון, זכרו שהמחיר הוא ממש לא הפרמטר היחיד שקובע והמקצועיות חשובה לא פחות.

כאמור, מחיר עבודת קידוח יהלום נקבע בהתאם לעובי וסוג הבטון, סוג הכלים הדרושים לביצוע הקידוח והגישה המתאפשרת לאזור הקידוח.

 

להלן טבלה של טווח מחירים של קידוח יהלום בישראל:

סוג הקידוח

מחיר

קידוח יהלום (עם מקדח יהלום)

החל מ-450 ש"ח

קידוח חור למייבש בקיר ביהלום

החל מ-490 ש"ח

קידוח פתח לקמין בקיר בשיטת היהלום

החל מ-490 ש"ח

קידוח יהלום בבטון למזגן, מרזב, צינורות או כבלים

החל מ-490 ש"ח

 

* המחירים המצוינים הם עבור קידוח בודד, תינתן הנחה למספר קידוחים.

 

ההבדלים בין קידוח יהלום לניסור יהלום?

חשוב שלא להתבלבל בין קידוח יהלום לבין ניסור יהלום. מקדח היהלום מיועד כאמור ליצירת חורים בקטרים שונים במשטחי בטון, בעיקר ליצירת תעלות תשתית או ליצירת חורים בצינורות תשתית.

לעומת זאת, בניסור בטון, המכונה לעיתים גם חיתוך בטון, מפרידים את הבטון לגמרי מהקונטרוקציה הנתונה.

ניסור הבטון מיועד למשל ליצירת פתחים לחלונות ולדלתות או ליצירת נישות בקירות בטון לצרכים הנדסיים ואדריכליים שונים. ניסור יהלום, כשמו כן הוא, מבצע על ידי מסור יהלום מיוחד, ולא מקדח יהלום. מסור היהלום נראה כמו דיסק שעליו מטבעים חלקיקי היהלום.

 

למה לבחור בנו?

צוות קל-בטון מתמחה בעבודות קידוח וניסור בטון וכמובן בקידוח יהלום בבטון. אם מה שאתם מחפשים זה צוות מקצועי ואמין וחסכון בזמן ובכסף – הגעתם למקום הנכון.

צוות קל-בטון מספקת שירותי קידוח בטון ביהלום ללקוחותיה במחירים נוחים ומבלי להתפשר על מקצועיות או על איכות התוצר הסופי.

קידוח בטון בשיטת היהלום יהפוך את השיפוץ העתידי שלכם לפשוט הרבה יותר, בכך אין ספק. אולם בכדי להפוך את חוויית השיפוץ לשקטה ככל הניתן, בחרו בגורם מקצועי, או במילים אחרות – קל-בטון.