עבודות פירוק בטון – קצת על החומר ותכונותיו

בטון הינו חומר המשמש לבניה ומורכב מתערובת של חצץ, מים, צמנט וחול. התערובת שנוצרת מן המרכיבים הללו מתקשה ומתחזקת ולרוב יוצקים אותה לפני שהיא מתקשה. באמצעות הבטון ניתן לבנות כמעט הכל : החל מצינורות ועד קירות ומבנים. לרוב, משתמשים בבטון בכדי לבנות את השלד של בניין ואת יסודותיו, כמו : תקרה, עמודים תומכים ועוד. בישראל, ישנו חוק הקובע כי בכל דירה חייב להיות לפחות חדר אחד שנבנה מבטון מזוין, לרוב זהו חדר הממ"ד שאמור להגן עלינו מפני מתקפה בעת לחימה.

 

פירוק בטון / הורדת שכבות בטון בפריסה ארצית!

הורדת שכבת בטון, פירוק מבנים מבטון, משטחים, רצפה, גגות, קירות, גדרות, חומות בטון ולבנים ועוד

נשמח לעמוד לשירותכם: 055-9705135

 

ניסור וקידוח בטון

 

פירוק בטון – הדגש והחשיבות של עבודה מקצועית

פירוק בטון, כשמו כן הוא, זו פעולה שאמורה להסיר חלקי בטון בשלמותם או באופן חלקי. הורדת שכבת בטון זו פעולה מורכבת שלא ניתנת לביצוע של חובבנים אלא מצריכה העסקתם של אנשי מקצוע המסוגלים להפעיל ולעבוד עם כלי עבודה ספציפיים. העבודות הנפוצות שנעשות כשמעוניינים בפירוק בטון הן הורדת קיר בטון, פירוק רצפת בטון, פירוק בטון טרומי, פירוק חומת בטון או פירוק גדר מבטון. בכדי לבצע הורדת עמוד בטון או פירוק חומת בלוקים יש צורך בהפעלת דיסק יהלום וכלי עבודה מתקדמים נוספים. לעיתים ניתן להסתפק בכלים פשוטים יותר, במידה והעבודה איננה מורכבת או מסובכת.

למשל, בישראל נפוצות מאוד החומות מבטון, ניתן לזהות אותן כמעט בכל מרחב עירוני וגם בבתים פרטיים. חומות אלו בדרך כלל בנויות משילוב של לבנים ובטון ועל מנת לבצע הורדת חומת לבנים יש צורך בכלים ייעודים שיאפשרו שבירה בטיחותית של החומה ופינוי השטח למטרות בניה מחדש או פתיחת המרחב. כך גם לגבי פירוק חומת בלוקים, לא ניתן לבצע זאת באופן עצמאי – מכיוון שמדובר בתהליך שמצריך כלי עבודה ואנשי מקצוע. גם אם תנסו לשבור את חומת הבלוקים לבד, ככל הנראה תקבלו תוצאה חלקית שעלולה להותיר חומה שבורה למחצה ומסוכנת לסובבים אותה.

 

פירוק וניסור בטון – איך זה מתבצע?

כפי שכבר הבנתם, חומר הבטון הינו חומר קשיח ועמיד ונהוג לחשוב כי ניתן לפרק אותו אך ורק בכוח רב. דבר זה אינו מדויק מכיוון שבאמצעות כלים טכנולוגים ניתן לבצע את הורדת הבטון ופירוקו באמצעות "מוח" ולא בהכרח ב"כוח". ישנן כל מיני שיטות שמאפשרות פירוק בטון מבלי לפגוע במבנה הקיים או לגרום לנזק סביבתי.

המכשור החדש שיש בצוות קל בטון מאפשר לבצע מגוון עבודות, כמו למשל הורדת קורת בטון מבלי לפגוע בסביבה. בשיטת כל יהלום ניתן לחצוב ולחדור את הבטון ובאופן מדויק ניתן לפרק כמעט כל מבנה בטון, האמינו או לא – גם בטון משוריין. מכיוון שקיימות כל מיני שיטות לפירוק בטון ניתן גם לבצע את הפירוק באופן פשוט יותר. למשל במקרים פשוטים כמו ניסור קיר בבית מגורים אפשר להשתמש בכלי עבודה זעירים יותר שישיגו את אותה התוצאה בדיוק.

 

הורדת בטון – בזהירות ובמקצועיות.

חשוב להבין כי אף על פי שהבטון הינו חומר חזק – המכשור שקיים כיום חזק עוד יותר ובזכותו ניתן להסיר ולפרק כל מבנה מבטון, החל מצינורות ועד לגשרים וכבישים. הדגש הוא על ביצוע עבודות הפירוק במיומנות ובמקצועיות, על מנת לא לפגוע בסביבה. אנשי המקצוע של קל בטון מכירים את התחום כראוי ויודעים לבצע את עבודות הפירוק מבלי לגרום לנזקים בעת הפירוק.