איך מתבצע ניסור וקידוח בטון בעת הקמת תשתיות במבנה?

ניסור בטון מתבצע באמצעות מסור ייחודי הכולל דיסק יהלום בעל תכונות חודרות-בטון, ולצדו זרם מים חזק שמטרתו להחליק את אזור הניסור ולמנוע אבק ולכלוך. השימוש במסור יהלום נעשה על ידי אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים המתמחים בשיטה הייחודית הזו.

עבודות ניסור מגיעות בשלל תצורות ושימושים, אך בענף הבנייה השיטה נפוצה במיוחד עבור בעבודות תשתית מסוגים שונים. לעיתים קרובות תהליכי בנייה ושיפוצים מצריכים גישה לתשתיות המבנה, הכוללות מערכות מסועפות של צנרת ותשתיות מים, צינורות חשמל ופתחי אוורור, לצורך החלפה, תיקון או חידוש. שימוש במקדח יהלום הידראולי מאפשר להגיע לתשתיות הללו ללא חציבה נרחבת בקירות.

מדובר בשיטה מתקדמת לחיתוך בטון, המהווה את החומר הבסיסי והנפוץ ביותר במרבית תהליכי הבנייה. ניסור בטון נעשה באמצעות מסור המורכב משרשרת יהלומים, המאפשר חיתוך מדויק, ממוקד ויעיל של בטון.

קידוח בטון מבוצע באמצעות מקדח יהלום הידראולי המאפשר לקדוח וליצור חורים בלבנים, קירות ומשטחי בטון משלל סוגים. היהלום ידוע כחומר החזק ביותר בטבע, כאשר שני לו רק הבטון. מכאן יעילות התהליך של ניסור או קידוח בטון באמצעות דיסק יהלום או מקדח יהלום.

 

עבודות ניסור וקידוח בטון להקמת תשתיות חשמל, מים, אוויר ועוד

√ ניסור בטון לתשתיות – קידוח בטון ליצירת פתחי אוורור, ניקוז, ביוב, חשמל כבלים ועוד

√ מחירים הוגנים ושירות ללא דופי – עבודה בזמינות גבוהה בכל יישובי הארץ >>

מחירים מיוחדים לחודש הקרוב!

מידע נוסף בטלפון: 055-9705135

 

ניסור וקידוח בטון תשתיות ביוב מים חשמל צנרת אוורור

 

היתרונות של קידוח בטון באמצעות מקדח יהלום הידראולי:

  • רמת גימור, דיוק ויעילות גבוהה במיוחד.
  • מזעור נזקים בסביבת הקידוח, כמו למשל סדקים בקירות הסמוכים לאזור הקידוח.
  • מניעת לכלוך ואבק בעת פעולת הניסור, בשל השימוש במים.
  • מזעור עלויות של תיקונים וניקיון.
  • טכניקה ידידותית לסביבה.
  • התאמה למגוון רחב של סוגי בטון.
  • תהליך עבודה מהיר יחסית.
  • מתאים לעבודות בנייה, הריסה ושיפוץ של כל פרויקט, במגזר הפרטי והעסקי כאחד.

 

קידוח בטון לתשתיות מים, צנרת, ניקוז וביוב

כאשר מתקינים או מחליפים צנרת ביוב למשל, רמת הרעידות הנמוכה של מקדח היהלום מבטיחה רמת דיוק גבוהה, המאפשרת יצירת חיתוכים בצורת עיגולים בקטרים שונים.

לכן, השימוש במקדח בטון ליצירת פתחים לצנרת מהווה טכניקה אידאלית לטיוב של תשתיות מים. שימוש בטכנולוגיה זו חשובה במיוחד עבור ניקוז מי גשמים בגינות, במרפסות ואף בגגות.

עם בוא החורף, גינות, מרפסות, גגות ואזורים שונים בסביבת המבנה עשויים להיות מוצפים בשל הצטברות של מי גשמים. מקרים כאלו עשויים להוות סכנה משמעותית לנזקים למבנה ולתשתיות, ולעיתים הצפה כזו עשויה אף לסכן את דיירי המבנה או השכונה.

שימוש במקדח יהלום מאפשר עבודה מדויקת של פתיחת פתח ניקוז או ביוב ברצפת בטון, למניעת מקרי הצפות, שאיבות ביוב ולפעילות תקינה של תשתיות מים, ניקוז וביוב. עוד מידע באתר הבא.

שיטה זו רלוונטית גם עבודה פנים המבנה, למשל לצנרת הקשורה למקלחות.

 

עבודות בטון לתשתיות אוורור

בתהליך הקמת בית, חשוב לבצע קידוח בטון לפני הצבת מערכת אוורור בבית, על מנת למקסם את האוורור הטבעי המתאפשר כתוצאה מכיווני האוויר המאפיינים את המבנה הספציפי. קידוח בטון לפתח אוורור משמעו יצירת חלונות, דלתות ופתחים שונים שדרכם עובר האוויר בבית (כמו למשל ונטה).

הדיוק המקסימלי שמתאפשר משימוש בקידוח יהלום בבטון חיוני במיוחד עבור יצירת פתחי אוויר בבית, שכן הם במקרים רבים מה שמפריד בין החוץ לבין הפנים.

עבודה בלתי מקצועית שאיננה עוסק שימוש בטכנולוגיה הייחודית של קידוח יהלום הידראולי מסכנת את המבנה בחזות בלתי-אסתטית ואף בסכנת נזילות, סדקים ושלל תקלות נוספות.

קדיחה בבטון לפתחי אוורור נעשית באמצעות קידוח נקודתי ללא צורך בשבירה, הרחבה ואטימה של קירות קיימים.

 

ניסור בטון לתשתיות כבלים וחשמל

בתהליך בנייה של בית או כל מבנה אחד, יש להקים תשתית המכילה מערכת ענפה של כבלי וצינורות חשמל וגז. לעיתים קרובות, תשתיות כבלים וחשמל מכילות חומרים מסוכנים, ופגיעה בלתי-מדויקת בקיר המכיל תשתיות מסוג זה עשויה להביא להשלכות קשות ואף לבניית הקיר מחדש.

לכן, גם במקרה זה שימוש במקדח הידראולי מאפשר פתיחת פתח בקיר לכבלים ו/או חשמל, וכן מאפשר גישה נוחה עבור תשתיות כבלים וחשמל הדורשות תיקון ותחזוק.

 

לסיכום, ניסור וקידוח בטון הן שתי הטכניקות המתאימות ביותר לעבודות הקשורות בתשתיות ניקוז, אוורור, ביוב, צנרת מים, כבלים וחשמל, בשל האפשרות לעבודת קידוח מדויקת, נקודתית ואפקטיבית.