מהו כבל יהלום?

ניסור בכבל יהלום הינה טכנולוגיה חדשנית וייחודית לחיתוך משטחי בטון מאסיביים, הנפוצה בקרב ענפי בנייה ותעשייה. הטכנולוגיה פותחה לפני למעלה משני עשורים לצורך שימוש במחצבות שיש וגרניט, אך זלגה במהרה לענף הבנייה ושינתה את פניו.

ניסור בטון בשיטת כבל יהלום מיועד לעבודות גדולות ומורכבות מהרגיל בהן מדובר בבטון עבה במיוחד. לכבל יהלום מרותכים או מודבקים ביטים של יהלומים תעשייתיים המאפשרים לו לחתוך בטון בעובי של למעלה מ-60 ס"מ.

השיטה משמשת גם במקרים שבהם הגישה למקום הדורש חיתוך מוגבלת ובעייתית, כדוגמת חיתוך בטון תת-ימי. כמו כן, כבל יהלום מתאים למקרים של חיתוך כספות, ארובות, גשרים ותשתיות פלדה וברזל. צוות קל בטון מעמיד בפניכם שירות ניסור יהלום באיכות גבוהה ובמחירים אטרקטיביים.

 

ניסור בכבל יהלום – לחיתוך משטחי בטון גדולים

√ אנו מבצעים ניסור בשיטת כבל היהלום בפריסה ארצית, הנדרש בעיקר בפרויקטים מורכבים

√ מחירים אטרקטיביים וצוות מקצועי שזמין עבורכם מסביב לשעון ומקפיד על בטיחות בעבודה

מחירים מיוחדים לקבלנים, חברות בניה ויזמי נדל"ן!

צרו קשר לקבלת פרטים מלאים – 055-9705135

 

ניסור בכבל יהלום

איש צוות מכין את השטח לקראת ניסור בכבל יהלום

 

איך מתבצע ניסור בכבל יהלום?

השימוש ביהלום לניסור בטון נעשה על ידי אנשי מקצוע מיומנים בעלי ניסיון בתחום. כבל יהלום הינו מכשור מתקדם המאפשר לחתוך משטחי בטון בעובי של עד כמה עשרות מטרים. מדובר בכלי ניסור עוצמתי אשר מורכב מכבלי מתכת שעליהם מורכבות מספר גלגליות שזורות שברי יהלום תעשייתי.

הכבל מופעל באמצעות מנוע חשמל. בעת הפעלת הכבל, גלגלי היהלומים מסתובבות במהירות גבוהה ושוחקים את הבטון עד לניסורו המלא. מהירות הסיבוב של גלגלי היהלום מאפשרים עבודה מדויקת במיוחד. החיכוך של כבל היהלום עם משטח החיתוך יוצר חום גבוה מאוד, המצריך פעולת קירור של הכבל בעת השימוש בו ואף בסיום תהליך העבודה עמו.

 

בטרם הניסור בכבל יהלום, חשוב להקפיד על מספר צעדים מקדימים:

  • ראשית, יש לחזק את הכבל אל מול משטח יציב וחזק המצוי במקביל או בסמוך לאזור הניסור.
  • הצעד הבא הוא לקדוח מספר חורים במשטח המיועד לחיתוך, לתוכם מושחלים כבלי היהלום, המשוחים במים או שמן. כתוצאה מכך הכבל נמתח לאורכו ו/או לרוחבו של כל המשטח המיועד.
  • לאחר מכן, יש לחבר את שתי קצוות כבל היהלום.
  • כעת מה שנותר הוא לחבל את הכבל לחשמל ולהתחיל בעבודת הניסור עצמה.
  • במקביל להפעלת המסור, משתמשים בזרם מים רציף וקבוע המאפשר בו-בזמן לשמור על תקינות המכשור, להבטיח את איכות החיתוך ולמנוע התפזרות אדירה של אבק ופסולת בסביבת המקום שבו נעשה החיתוך.

 

מהם היתרונות של ניסור בטון בכבל יהלום?

ניסור בטון בכבל יהלום מאפשר תהליך עבודה בטוח, מהיר ואפקטיבי במיוחד. חיתוך בכבל יהלום אורך מספר שעות בלבד, בכפוף כמובן לסוג והיקף העבודה הנדרשת.

רמת הגימור המתקבלת מהשימוש בכבל יהלום נחשבת לגבוהה במיוחד, ומתאימה במצבים רגישים הדורשים דיוק מירבי ומינומום חריגות ופגיעות בקונסטרוקציות סמוכות.

השימוש בכבל יהלום מאפשר חיתוך מדויק של גושי בטון חריגים בעוביים ובצורתם, אשר לא ניתן לחתוך במסור בטון סטנדרטי או באמצעי חיתוך אחרים.

היות והכבל צר וגמיש, ניתן להתאים באמצעותו את החיתוך לגודל ולצורה הרצויה. עוצמתו יוצאת הדופן של כבל היהלום מקנה לו את היכולת לחדור דרך כל סוג בטון, בין אם בטון רגיל ובין אם בטון מזוין בפלדה, מה שהופך אותו לכלי ורסטילי ומגוון.

ניתן לנסר בטון באמצעות כבל יהלום בכל סוגי המשטחים, בין אם מדובר בקירות, קורות, ניסור חגורת בטון, עמודים, רצפות או צינורות תשתית. יתרון נוסף בכבל יהלום טמון בתהליך העבודה השקט והנקי שהוא מאפשר, מה שמונע מטרדי רעש ולכלוך בסביבת החיתוך ומאפשר לבצע עבודות חיתוך בכל שעות היום.

 

לסיכום, אם אתם זקוקים לעבודת ניסור בטון עבה במיוחד, אנו בצוות קל בטון מציעים שירותי ניסור בכל יהלום באיכות בלתי מתפשרת ובמחירים הוגנים.